CliMate – przyjazny czujnik klimatu

Czujnik klimatu to dość nietypowe określenie, ponieważ nie do końca wiąże się z warunkami atmosferycznymi i meteorologią. Nietypowe jest również urządzenie CliMate, które jest opisywane właśnie w ten sposób.

CliMate

Niewielka chmurka, którą można przypiąć zarówno na szybie okna, jak również na koszuli czy stosować w roli breloczka, jest w stanie odczytać informacje o aktualnych warunkach klimatycznych. Badane są tylko podstawowe parametry, czyli temperatura, wilgotność oraz promieniowanie UV.

CliMate

Główną zaletą CliMate wydaje się być jego prostota oraz estetyka połączona z niespotykaną funkcjonalnością. Produkt oferuje możliwość obserwowania warunków klimatycznych w czasie rzeczywistym, tym samym pozwalając na ochronę swojego zdrowia w przypadku chociażby zbyt silnego oddziaływania promieniowania słonecznego.

Obsługa czujnika odbywa się za pomocą jednego przycisku, natomiast jego pełna funkcjonalność jest dostępna po zainstalowaniu, na urządzenie przenośne, dedykowanej aplikacji. System jest zgodny z oprogramowaniem Android oraz iOS.

CliMate

Szkodliwość bądź, przyjazność klimatu w danym miejscu, prócz serii 3 parametrów, jest obrazowana za pomocą ikonki z narysowaną roślinką. Usychająca roślinka oznacza złe warunki dla użytkownika, natomiast kwitnąca wskazuje na warunki wyjątkowo przyjazne. Wygenerowane obrazki z roślinką można rozmieszczać na wirtualnej mapie informując innych użytkowników aplikacji o warunkach klimatycznych w danym miejscu i czasie. Aplikacja dedykowana dla CliMate pozwala ponadto kontrolę poziomu odbieranego promieniowania UV w oparciu o karnację użytkownika, oraz rodzaj zastosowanego kremu z filtrem. W oparciu o zebrane dane jest w stanie przewidzieć chwilę w której należy wzmocnić ochronę skóry przed słońcem.

CliMate

Produkt posiada również dodatkowe funkcjonalności. Pierwszą jest możliwość uruchomienia migawki aparatu, za pomocą przycisku w CliMate, drugą natomiast opcja lokalizowania zagubionego urządzenia mobilnego.

CliMate

Bezprzewodowa komunikacja przebiega z wykorzystaniem modułu Bluetooth. Całość jest zasilana baterią zegarkową która wedle deklaracji producenta powinna wystarczyć na 6 miesięcy normalnego użytkowania.

CliMate

Aby nabyć CliMate, należy wesprzeć projekt na portalu kickstarter.com kwotą 39 dolarów. Osoby które nie zdążą zapisać się na pakiet dostępny dla najszybszych nabywców, będą musiały zapłacić 49 dolarów. Aby CilMate trafił do produkcji, niezbędne jest zebranie kwoty 50 tys dolarów. Aktualnie autorom udało się zebrać nieco ponad połowę tej sumy.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .