Clairy – ekologiczny filtr powietrza

Podziel się:

Clairy to niezwykle naturalne podejście do tematu filtracji powietrza. Urządzenie pełni rolę donicy dla roślin, wykorzystując ich ekosystem do filtracji powietrza. Autorzy projektu opierali się na badaniach NASA w tej dziedzinie i doświadczalnie potwierdzili skuteczność swojego produktu.

Clairy (3)

Atrakcyjnie zaprojektowana donica wyposażona jest w wolnoobrotowy wentylator. Wciąga on powietrze korzystając z filtracji przez roślinę, jej korzenie, ziemię i mikroorganizmy w ekosystemie. Oczyszczone w ten sposób powietrze ma być maksymalnie naturalne. Dodatkowo w przeciwieństwie do elektronicznych filtrów, Clairy może być ozdobą pomieszczenia.

Clairy (2)

Urządzenie wyposażono również w czujniki i dedykowaną aplikację. Dzięki temu możliwe będzie sprawdzanie statystyk czystości powietrza.

Clairy (1)

Cairy zostało wycenione przez autorów na 133 dolary. Cena ta dotyczy jednak numerowanego wariantu, sprzedawanego w ramach kampanii crowdfundingowej w serwisie kickstarter.com. Autorom udało się przekroczyć zakładany próg finansowania. Cena docelowa ma być o 40% wyższa.

Zostaw komentarz