Clairy – ekologiczny filtr powietrza

Clairy to niezwykle naturalne podejście do tematu filtracji powietrza. Urządzenie pełni rolę donicy dla roślin, wykorzystując ich ekosystem do filtracji powietrza. Autorzy projektu opierali się na badaniach NASA w tej dziedzinie i doświadczalnie potwierdzili skuteczność swojego produktu.

Clairy (3)

Atrakcyjnie zaprojektowana donica wyposażona jest w wolnoobrotowy wentylator. Wciąga on powietrze korzystając z filtracji przez roślinę, jej korzenie, ziemię i mikroorganizmy w ekosystemie. Oczyszczone w ten sposób powietrze ma być maksymalnie naturalne. Dodatkowo w przeciwieństwie do elektronicznych filtrów, Clairy może być ozdobą pomieszczenia.

Clairy (2)

Urządzenie wyposażono również w czujniki i dedykowaną aplikację. Dzięki temu możliwe będzie sprawdzanie statystyk czystości powietrza.

Clairy (1)

Cairy zostało wycenione przez autorów na 133 dolary. Cena ta dotyczy jednak numerowanego wariantu, sprzedawanego w ramach kampanii crowdfundingowej w serwisie kickstarter.com. Autorom udało się przekroczyć zakładany próg finansowania. Cena docelowa ma być o 40% wyższa.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .