CaseCam – Obudowa iPhona do robienia zdjęć na odległość

W ciągu ostatnich kilku miesięcy tzw. selfie stały się niezwykle popularne. Uwieczniali siebie w taki sposób m.in. gwiazdy filmowe czy politycy. Projektanci widząc tą modę chcą w jak największym stopniu ułatwić możliwość wykonywania zdjęć samemu sobie. Dosłownie kilka dni temu opisywaliśmy lustro, które robi zdjęcia. Dzisiaj natomiast pomysł bardzo kreatywnej obudowy na iPhona.  CaseCamCaseCam to swego rodzaju etui na iPhona wyposażone w specjalną nóżkę z lustrem działającą jako statyw. Takie rozwiązanie pozwala na robienie zdjęć smartfonem podczas gdy jest on ułożony praktycznie poziomo do podłoża. Obiektyw aparatu skierowany jest w dół, tam znajduje się lustro, które odbija obraz z naprzeciwka.

CaseCam obsługiwany jest przy pomocy dodatkowej aplikacji. Dzięki niej istnieje możliwość obserwowania obrazu na innym urządzeniu, a także ewentualnego kadrowania go. Pozwala to na robienie zdjęć bez konieczności posiadania specjalnego statywu oraz bez fotografa.

CaseCam4Aplikacja CaseCam posiada także jeszcze jedną ciekawą opcję. Można dzięki niej ustawić czas po jakim zdjęcie będzie zrobione (funkcja samowyzwalacza z dokładnością co do sekundy). Nóżka z lustrem natomiast może służyć jako zwykła podpórka podczas oglądania filmów z ekranu smartfona.

CaseCamEtui wykonane jest z wysokiej jakości poliwęglanu, daje to pewność co do tego, że iPhone będzie w nim bezpieczny. Jego smukłość sprawia, że właściciel smarfona praktycznie nie poczuje różnicy nosząc go w kieszeni. Samo lustro zaś to szkło sodowe, dzięki temu jakoś obrazu nie zostanie w żadnym stopniu utracona.

CaseCAm5Wartość detaliczna CaseCam ma wynosić ok. 40$.

CaseCAm

Posted in Archiwalne and tagged , .