Carv – asystent do nauki zjazdu na nartach

Technika na każdym kroku chce sprawić byśmy stali się lepsi. Powstały przecież asystenty do gry w golfa (DuoTrac, Golf Ball Picker) czy Smash Wearables, asystent do tenisa ziemnego. Opisywany dzisiaj CARV jest pierwszym asystentem do nauki jazdy na nartach.

carv_1

carv_2
Carv to tak naprawdę specjalne wkładki, które w czasie rzeczywistym analizują naszą technikę zjazdu na nartach. Oprócz czasu zjazdu czy prędkości Carv pokaże także jak dokładnie pokonaliśmy trasę oraz doradzi co możemy zrobić lepiej. Uwzględniono nawet kąt wychylenia ciała podczas skręcania lub obrotu w powietrzu.

carv_3

carv_4

Trener ten idealny jest zarówno dla osób, które zaczynają przygodę z nartami oraz dla osób doświadczonych pragnących uprawiać ekstremalne zjazdy na nartach. Po przejeździe aplikacja analizując nasz zjazd wystawi nam stosowną ocenę nazwaną po prostu SKI IQ. Opcjonalnie do Carv możemy dokupić kamerę GoPro do jeszcze lepszych wrażeń.

carv_6

Z ciekawostek: każda wkładka wyposażona jest w 48 niezależnych czujników nacisku, akcelerometr, żyroskop, kompas. Wkładki pozwalają na 16 godzinną pracę na jednym naładowaniu. Co ważne Carv nie boi się niskich temperatur (nawet do -40 °C).

carv_7

Pomysł ten na 28 dni przed końcem został sfinansowany w 300 % (150 643 $ z zakładanej kwoty 50 000 $). Tym samym gotowe wkładki trafią do sprzedaży już w listopadzie 2016 w cenie 249 $.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/333155164/carv-the-worlds-first-wearable-that-helps-you-ski/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

carv_5

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .