Buddy – zegarek z podglądem wiadomości

BuddyBuddy to zegarek wyposażony w nadajnik bluetooth dzięki czemu umożliwia wiadomości przychodzących na smarpthone. Urządzenie wyprodukowane zostało przez firmę VEA, aby ułatwić korzystanie z telefonu bez potrzeby wyjmowania go z kieszeni.

Buddy został przedstawiony na łamach Indiegogo, tam też na chwile obecną można wesprzeć projekt i nabyć urządzenie. Producent zachwala zwój produkt hasłem: „VEAbuddy – już nigdy nie przegap ważnych powiadomień”.

Buddy

 

Producent zwraca uwagę że współczesne smartphone’y są coraz większe i nie zawsze wygode jest wyjmowanie ich za każdym razem gdy sygnalizują nową wiadomość lub inne powiadomienie. Buddy ma za zadanie pobieranie danych z telefonu za pośrednictwem fal bluetooth. Gdy na telefonie pojawi się jakiś komunikat, zegarek dyskretnie zwróci na siebie uwagę użytkowania za pomocą wibracji.

Buddy

Oczywiście prócz powiadomień Buddy umożliwia posiadaczom przeglądanie niektórych aplikacji takich jak facebook czy twitter. Wygodna obsługa możliwa jest dzięki dotykowemu ekranowi w jaki wyposażone zostało urządzenie. Oprócz wcześniej wymienionej funkcji podglądu wiadomości przewidziano również szereg innych, takich jak:

Buddy

CZAS: podgląd czasu ze smartphone na wyświetlaczu Buddy.
TELEFON: zegarek wibruje i pokazuje, kto dzwoni (jeśli rozmówca jest w kontaktach) lub wyświetla numer dzwoniącego. Umożliwia również zaakceptowanie lub odrzucenie połączenia. Jeśli zaakceptuje się połączenie do telefonu dotrze sygnał równoznaczny z wciśnięciem zielonej słuchawki i rozpocznie się rozmowa. Połączenia przychodzące, nieodebrane oraz lista połączeń wyświetlać się będą w formie listy.

BuddySMS i MMS: kiedy przyjdzie nowa wiadomość, zegarek podobnie jak przy połączeniach uruchomi alarm wibracyjny, sama wiadomość może być wyświetlona na ekranie.
EMAILS: przy nadejściu nowej wiadomości  zegarek zareaguje tak jak w poprzednich przypadkach, jednak w przypadku tej funkcji wyświetlona zostanie najpierw skrzynka odbiorcza, w której można wybrać konkretną pozycję z listy w celu jej przeczytania.
KALENDARZ: kiedy zbliży się termin zaplanowanego przypomnienia zegarek poinformuje użytkowania wibracjami, możne również wyświetlić przypisaną notatkę.
ZDJĘCIA: na ekranie Buddy przeglądać można całe galerie, które znajdują się w pamięci telefonu, przerzuca się je tak samo jak na smartphone.
MUZYKA: możliwe jest odtwarzanie, przewijanie i zatrzymywanie wybranych utworów z pamięci telefonu.

BuddyGPS: w tym trybie na ekranie zegarka pokazują się komunikaty z GPS’u (takie jak „za 100 metrów w prawo” itp.).
FACEBOOK i TWITTER: Pokazuje wszystkie powiadomienia z serwisów społecznościowych.
AKTUALIZACJE: zegarek może być aktualizowany za pośrednictwem portu USB umieszczonego na końcu paska bransolety.

Buddy

Dane techniczne:

 • Grubość : 8 mm. 
 • Wyświetlacz : dotykowy, pojemnościowy, 2 ” o wysokim kontraście.
 • Przyciski : tylko jeden, w lewym dolnym rogu.
 • Bluetooth : 4,0 .
 • SoC : MTK. 
 • Pamięć wewnętrzena: 8GB.
 • Obudowa : Metal. 
 • Wtyk USB na końcu bransolety.
 • Bateria: w stanie aktywności wytrzymuje do 10 dni, w stanie czuwania około 2 tygodnie. 
 • Wodoszczelność: 3 ATM.
 • Bransoleta: wykonana z elastometru.
 • Współpracuje z systemami: iOS / Android / Windows Phone.
 • Odporność na wstrząsy.

Buddy

Dostępny w kolorze: czarnym, czerwonym oraz białym.

Buddy

źródło: veadigital.com

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .