BOCCO – robot przyjazny rodzinie

Coraz trudniej utrzymać dobre, rodzinne relacje. Wyjazdy, praca i pogoń za karierą sprawiają, że trudno być z bliskimi we wszystkich ważnych momentach. BOCCO to robot, który przynajmniej częściowo zadba o to aby, nasza rodzina nie czuła się porzucona. Jego zadaniem jest utrzymanie silnych więzi między dzieckiem, a rodzicem.

Jako, ze głównym użytkownikiem BOCCO będą najmłodsi, jego kształt i forma przypomina dawne, zabawkowe wyobrażenie robota. Kanciasty tułów oraz ruchoma, prostokątna głowa z czerwonym nosem i antenką, maja czynić z niego zabawkę przyjazną i stylową. Robot posiada również świecące oczy informujące o aktywności oraz dwa duże przyciski – nagrywania i odtwarzania. Do regulacji głośności dźwięku służy czerwony nosek, pełniący rolę pokrętła.

BOCCO

Zestaw obejmuje robota, czujnik ruchu montowany na drzwiach oraz dedykowaną aplikację. Dzięki temu, kiedy dziecko wróci do domu, rodzic otrzyma powiadomienie o tym fakcie. Następnie może za pośrednictwem smarfona nagrać wiadomość i bezprzewodowo wysłać ją do robota. BOCCO poinformuje o wiadomości swoją aktywnością i pozwoli na proste odtworzenie nagrania. Jeśli dziecko chce odpowiedzieć może nagrać wiadomość z wykorzystaniem robota i odesłać ją na smartfona rodzica.

BOCCO

Komunikacja między robotem a czujnikiem, przebiega za pośrednictwem niskoenergetycznego modułu Bluetooth. Do zdalnego kontaktu z dowolnego miejsca na świecie wykorzystywana jest transmisja internetowa, dostępna poprzez moduł WiFi. Sam BOCCO zasilany jest z gniazdka, moduł natomiast pracuje dzięki dwóm bateriom AAA zawartym w zestawie. Dedykowana aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android.

BOCCO

Jak zapewniają twórcy, prostota BOCCO doskonale sprawdzi się również w przypadku osób starczych i niewidomych. Docenią go również rodzice, którzy chcą być w kontakcie z dziećmi bez kupowania im smartfona.

BOCCO

Aby otrzymać BOCCO w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu kockstarter.com, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 199 dolarów. Pierwsze wysyłki zaplanowano na sierpień 2015 roku.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , , .