Blue Laser Lamp – oszczędne oświetlenie na noc

Blue Laser Lamp to lampa do oświetlania pomieszczeń po zmroku. W projekcie zastosowane zostały niebieskie lasery pozwalające na wydajne oświetlenie przy małym zużyciu energii.

Blue Laser Lamp

 

Blue Laser Lamp

Aktorzy projektu wskazują iż przeciętne urządzenia tego typu zużywają od 7 do 10 W, natomiast Blue Laser Lamp  zaledwie 0,4W. Rozwiązanie to ma być lepsze dla portfela właściciela oraz bardziej ekologiczne dla środowiska. Za hasłem Eko przemawiać mają również materiały użyte do wykonania projektu, 99,6% użytych tworzyw może zostać poddane recyklingowi.

Blue Laser Lamp

Zasilanie lampy odbywać może się za poprzez  podpięcie jej do kontaktu bądź dzięki dwóm bateriom AAA. Pozwala to na wygodne użytkowanie zarówno w domu jak i w podróży, producent wskazuje na zastosowanie jej przykładowo pod namiotami, pozwolić ma ona na skuteczne rozświetlenie otoczenie. Przewidziane zostały również dwa miejsca na przechowywanie zapasowych baterii. Dodatkowo producent podaje iż cztery baterie AAA umożliwiają pracę Blue Laser Lamp  przez 5 godzin.

Blue Laser Lamp

Klasyfikacja lasera:

Wynik wyjścia optyki jest poniżej 4.98mW, ale w planach jest uzyskanie wyniku poniżej 3mW. Użyty jest laser klasy 3R przy długości fali 450 nm. Może być stosowany przez osoby w okularach i jest bezpieczny dla zwierząt (autorzy wyróżniają koty).  

Specyfikacja:

-70g lanego cynku Heat Spreader

-12g lanego mosiądzu – wysokiej jakości miedziany radiator

– Pin – zastrzeżony wzór stempla

-Zastosowanie technologi szklanej optyki

-Niebieski kolor laseru

-Level 4 – Efektywne półprzewodnikowe AC / DC

Blue Laser Lamp

Żywotność Blue Laser Lamp nie została jeszcze dokładnie określona, test rozpoczęty 21.14.2012 r. trwa nadal nie wykazuje problemów w działaniu.

Blue Laser Lamp

 

Minimalną kwotą jaką trzeba było wesprzeć projekt aby otrzymać Blue Laser Lamp  było 35 dolarów, jednakże oferta limitowana była do 500 chętnych i już się rozeszła podobnie jak kolejna oferta limitowana do 1 tysiąca za 49 dolarów. Na chwile obecną zostały jeszcze opcje przy dotacji sumą 79 dolarów, oczywiście zakres przyznawanej nagrody jest większy niż w przypadku tej za niższe kwoty.

 

źródło:kickstarter.com

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .