B@jery [37] – psy, pieski i pieseły

Koty wygrały internet, a my dla wyrównania szans przygotowaliśmy B@jery dla psów, piesków i piesełów.

 

Furbo – jesteśmy w kontakcie!

 

Furbo

Pierwsza zaleta psów względem kotów: psy kochają ludzi, akceptują ludzi, nie planują podboju ludzkości. Niestety „love is not victory march”, gdzieś w zapracowanym świecie pieski tęsknią po kilkanaście godzin dziennie. Furbo to gadżet, który pozwala na łatwa komunikację z pupilem dzięki wbudowanej kamerze i dwukierunkowemu zestawowi audio. Możemy więc doglądać pupila, rozmawiać z nim, a w razie czego skorzystać z automatycznego dyspensera i zaoferować mu pocieszająca przekąskę. Pre-Orderowa cena leku na tęsknotę wynosi 119 dolarów w serwisie crowdfundingowym indiegogo.

 

Uprząż do Garmin VIRB – czterołapny dron

 

virb

Zazwyczaj anatomiczne podobieństwo właściciela i zwierzaka, nie wypada na korzyść żadnego z zainteresowanych.  Jednakże jeśli nie posiadamy drona, ani wyczynowej kondycji, a mimo to weszliśmy w posiadanie kamerki sportowej – wciąż możemy zrobić z niej dobry pożytek. Okazuje się bowiem, że nawet dość „wypasiony” pieseł może być niezłym akrobatą. Specjalna Uprząż z mocowaniem na kamerkę Garmin VIRB, może więc pomóc nam nagrać naprawdę fajne ujęcia z życia naszego pupila. Druga zaleta psów względem kotów: psy robią sztuczki, psy reagują na komendy, psa w ogóle interesuje Twoje zdanie. Uprząż kosztuje 329 złotych.

 

iFetch – bawimy się piłką!

 

ifetch

Przechodzimy do trzeciej zalety psów względem kotów: psy zawsze chcą się bawić, nie tylko wtedy gdy śpisz lub pracujesz. Bawiący się pies to przede wszystkim zdrowy pies. IFetch to podajnik do piłek, który może być obsługiwany przez pupila. Urządzenie bezsprzecznie korzysta z technologii dla tenisistów, jednak nie ma w tym nic złego 🙂 Sprzęt jest dostępny w kraju za 549 złotych.

 

Smart Dog Leash – smycz jak scyzoryk

 

Smart-Dog-Leash

Przedstawiamy wam najbardziej zaawansowaną na świecie smycz dla psów. Oprócz regulacji długości, użytkownik dostaje do dyspozycji wbudowaną latarkę i dozownik torebek do sprzątania po psie. Ponadto smycz zawiera miseczkę na wodę oraz pojemnik na smakołyki. Smycz kosztuje 26 dolarów. Tak więc czwarta zaleta psów względem kotów: standardowy spacer z psem nie kończy się ściąganiem go z drzewa.

 

Dyson Groom Tool – odkurzanie psa

 

Groom Tool

Jeśli nasz pupil ma długą sierść, ale nie boi się odkurzacza, możemy sobie nieco ułatwić jego czesanie. Marka Dyson opracowała specjalną szczotkę do swoich odkurzaczy. Sprzęt pozwoli na efektywne wyczesywanie sierści bez kudłatego armagedonu na sobie i dywanie. Szczotka kosztuje około 180 złotych. Piąta zaleta psa względem kota: pies nie podrapie nas przy czesaniu – co najwyżej pogryzie…

 

Pavlovian Puppy Potty Trainer – szczenięcy trener

 

Pavlovian Puppy

Aby nauczyć szczeniaczka gdzie ma się załatwiać najlepiej wyznaczyć mu punkt, w którym może realizować swoje potrzeby bez nagan. Następnie wystarczy pomniejszać jego pole i stopniowo przenosić poza dom. Wspólna praca zwierzaka i właściciela przynosi szybkie efekty. Jeśli nie możemy regularnie pilnować pupila, warto zainwestować w matę Pavlovian Puppy Potty Trainer. Wodoodporna i łatwa w czyszczeniu, rozpoznaje czy szczeniak załatwia się w wyznaczonym miejscu. Skuteczne wycelowanie zostanie nagrodzone automatycznie podanym smakołykiem. Mata kosztuje około 100 dolarów. Szósta zaleta psa względem kota: mówicie co chcecie, ale kuwety w domu nie są szczególnie higieniczne.

 

KYON – psie wearables

 

kyon

Wearables to tak zwane „technologie ubieralne”. Na rynku są również urządzenia skierowane dla piesków. KYON to niezwykle zaawansowana obroża wyposażona w zestaw sensorów. Urządzenie posiada wbudowany lokalizator, który pomoże zawsze odnaleźć pupila. Akcelerometr bada aktywność zwierzaka w ciągu dnia i przekazuje właścicielowi szczegółowe dane dotyczące kondycji pieska. Ponadto wbudowany wyświetlacz zaprezentuje informacje dotyczące aktualnego nastroju psa. Dodatkowe sensory wyczuwają wodę oraz wysokie temperatury, dzięki temu możliwe jest ochronienie zwierzaka przed utonięciem lub przegrzaniem. Sprzęt przypomni również o obowiązkowym spacerze, a dzięki bezpiecznym ultradźwiękom skutecznie oduczy psa niepotrzebnego szczekania. Technologiczny upgrade pupila to koszt 249 dolarów. Siódma zaleta psa względem kota: zdecydowanie łatwiej złapać uciekającego psa.

 

Pet On Wheel – podróże na rowerze

 

Pet On Wheels

Ogólnie rzecz biorąc, pies podróżujący w koszyku rowerowym prezentuje się super. Gorzej jeśli nasz pupil należy do tych mniej posłusznych i przy mniej lub bardziej sprzyjających okolicznościach przystępuje do opuszczenia pojazdu. Pet On Wheel to kabina dla podróżujących piesków. Osłona przewiduje odpowiednią ilość miejsca na pyszczek, jednak bez opcji przeciśnięcia łapek. Bagażnik posiada wygodną rączkę, pozwalającą przenosić zwierzaka bez wyciągania go ze środka. Sprzęt przyda się nie tylko rowerzystom, ale również motocyklistom. Ósma zaleta psa względem kota: podczas wycieczek pies skupia się na podróżowaniu, a nie destrukcji, panicznych próbach ucieczki i szeroko zakrojonej chęci mordu.

 

fot główna: shibemart.com

 

 

Posted in Archiwalne, B@jery and tagged , , , , , , .