Biom – pierwszy cyborg roślinny

Biom to inteligentna doniczka, gwarantująca utrzymanie roślin w dobrej kondycji. Została zaprojektowana dla ludzi szukających innowacyjnych rozwiązań, a także dla tych, którzy nie mają czasu na codzienną pielęgnację flory. Inicjatorzy z Paryża obdarzając Biom zdolnością szybkiego reagowania, chcą zadbać o ochronę i maksymalne wykorzystanie dobrodziejstw oferowanych przez rośliny.

Biom 6

Francuski wynalazek jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy zainstalować baterię i umieścić Biom na balkonowej barierce lub na stole. Następnie należy pobrać aplikację na smartfona i stworzyć profil naszej rośliny. Łączność urządzeń poprzez system Wi-Fi pozwala na natychmiastowe informowanie o potrzebach zielonych podopiecznych.

Biom 5

Biom przekazuje swojemu właścicielowi 4 podstawowe informacje. Każda z nich określona jest odpowiednim kolorem, wyświetlanym na doniczce. Kolor niebieski mówi o niedostatecznej wilgoci, czerwony oznacza nieodpowiednią temperaturę, zielony przypomina o nawożeniu, a żółty wskazuje na niewystarczające nasłonecznienie. Zabarwienie jest szybkim i nieskomplikowanym znakiem widocznym zarówno w dzień jak i w nocy. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu możemy w każdym momencie sprawdzić stan rośliny na naszym urządzeniu mobilnym.

Biom 4

Grupa młodych Francuzów zbiera środki potrzebne na start kampanii na portalu Kickstarter. Elegancką doniczkę możemy nabyć w cenie 50 dolarów. Aby produkcja mogła wystartować, cel finansowy (który został postawiony dość wysoko) musi zostać osiągnięty w 100% (aktualny stan to zaledwie 15%). Jeżeli przedsięwzięcie zakończy się powodzeniem, Biomy trafią do domów klientów na początku marca 2016 roku.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/stillhuman/biom-the-first-vegetal-cyborg/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .