Biker Boards – zimowa dawka szaleństwa

Zainteresowanie sportami zimowymi,w chwili gdy spada pierwszy śnieg lub kończy się semestr zimowy i rozpoczynają się ferii drastycznie wzrasta. Pierwszy śnieg już dawno spadł, ale ferie dopiero dzisiaj rozpoczynają dzieci z pięciu kolejnych województw. Duża liczba kontuzji i dość ekstremalna specyfika sportów zimowych nie odstrasza ich entuzjastów. Wydawać się może, że śnieg wywołuje pewną dozę szaleństwa, ale co jeśli niewielkie szaleństwo to wciąż za mało? Pacjenci z taką „diagnozą” powinni zainwestować w Biker Boards, czyli jedną z ciekawszych i bardziej ekstremalnych propozycji spędzania czasu na stoku.

bikeboards2 bikeboards5

 

Biker Boards jest produktem przeznaczonym dla zagorzałych fanów kolarstwa, jak i osób lubiących trochę bardziej ekstremalną jazdę na rowerze. W czasie zimy podróżowanie, tym przyjaznym dla środowiska środkiem komunikacji jest uciążliwie, a nawet niebezpieczne. W jeździe rowerem po zaśnieżonych i oblodzonych ulicach pełnych samochodów nie ma nawet małego ułamka pozytywnego szaleństwa, więc lepiej nie próbujcie tego na ruchliwej drodze. Biker Boards jest to najprościej mówiąc zestaw nart do roweru, a bardziej szczegółowo jedna deska zakładana na przednie koło roweru,  która umożliwia podróżowanie jednośladem po zaśnieżonych górach. Ogromnym plusem Biker Board jest jego rozmiar. Narta nie jest duża i z łatwością mieści się do większego plecaka.  Kolejną zaletą tego akcesorium rowerowego jest szybkość montażu i demontażu. Wystarczy jedynie włożyć oponę w wyznaczone miejsce narty i ją umocować w zapięciu.

bikeboards1bikeboards3

Biker Boards jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących przyciągać uwagę na stokach, gdyż nikomu nie uda się zapewne przejechać  niezauważonym po zatłoczonym stoku. Cena jednego zestawu uzależniona jest od wielkości kół roweru i kształtuje się w przedziale 375$-389$. Co jednak z  bezpieczeństwem prowadzenia pojazdu? Z teoretycznego punktu widzenia wydawać się może bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Specyfikę jazdy przedstawia poniższy film producenta, więc osąd o łatwości podróżowania takim rodzajem pojazdu zostawiam Wam.

 

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .