Beachbot – by zrobić furrorę na plaży

Każdy kto chce robić dobre wrażenie na plaży powinien zacząć myśleć o tym już teraz, kilka miesięcy wcześniej. Pomocne mogą okazać się opisywane przez nas gadżety, takie jak Nike FuelBand. Co jednak z tymi, którzy zamiast porannego biegania wybierają wieczory mecz w telewizorze, piwo i paczka chipsów? Oni także mogą pozytywnie wyróżnić się nad morzem. Wystarczy, że wystarczająco wcześnie wyposażą się w Beachbot.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/eBRrQBPtdak?rel=0&showinfo=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen]

Czym jest owy gadżet? Mowa o robocie stworzonym przez ekipę inżynierów z Disneya. Urządzenie potrafi rysować różnego rodzaju wzory na piasku, które razem składają się na fascynujące obrazy.

Beachbot

Dzięki wyposażeniu robota w innowacyjne „koła balonowe” jest w stanie poruszać się on po piasku, bez pozostawiania żadnych widocznych śladów. Z tyłu posiada jednak specjalne grabki, które rysują wtedy gdy są opuszczone. W zależności od poziomu opuszczenia, rysowane linie mogą być grubsze lub cieńsze.

Beachbot

Pierwowzór piaszczystego rysunku należy wcześniej zaprogramować. W tej kwestii, trwają jeszcze prace zespołu badawczego aby w jak największym stopniu ułatwić cały proces. Być może możliwe będzie rysowanie rysunku na specjalnym sketchpadzie. Na tym etapie badań nie jest pewne czy gadżet kiedykolwiek wejdzie do sprzedaży seryjnej.

beachbot

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .