Atlas – przenieś grę do rzeczywistości

Wychyl się zza kanapy i zastrzel bossa z ulubionej gry, kiedyś marzeniem było przeniesienie gry do rzeczywistości dziś stało się możliwością na wyciągniecie ręki. Efektem tego jest połączenie aplikacji Atlas oraz Oculus Rift , który opisywaliśmy wcześniej.

atlas

Oculus Rift odpowiedzialny jest za wyświetlanie obrazu, aktualizowanego wraz z przemieszczaniem się gracza po płaszczyźnie. Za odczytywanie ruchów, w tym położenia, odpowiadać będzie specjalna aplikacja – Atlas. Sczytuje ona mapę utworzoną z QR Code rozmieszczonych na powierzchni, po które może przemieszczać się użytkownik.

Początek przygody z aplikacją Atlas zaczyna się od rozmieszenia wydrukowanych QR Code i rozłożenie ich po np. podłodze pokoju tworząc w ten sposób arenę gry. Po odpaleniu aplikacji na smartphone, sczytane zostaną QR Code tworząc powierzchnię gry obserwowaną przez obiektyw telefonu. Dzięki wielu punktom odniesienie aplikacja będzie wstanie zastąpić WSAD umożliwiając graczowi poruczanie się po wirtualnym świecie.

atlas

Projekt Atlas oprócz aplikacji przewidział specjalny statyw dla telefonu, montowany na klatkę piersiową za pomocą regulowanych szelek, dzięki czemu, każdy będzie mógł dopasować całość do swoich rozmiarów.  Smartphone umieszczony w ten sposób ‚obserwować’ będzie punkty odniesienia, jednocześnie nie przeszkadzając graczowi w poruszaniu się. Oczywiście oprócz podłogi oznaczyć można ściany oraz wszelkie inne powierzchnie.

atlas

Wykorzystując żyroskop oraz akcelerometr w smartphone, aplikacja przetwarzać będzie dane i wysyłać bezpośrednio do komputera czy laptopa, który zinterpretuje otrzymane informacje, zaktualizuje obraz i wyśle go do gogli. Dzięki temu można będzie przenieść cyfrowy świat do rzeczywistego. Dzięki rozmaitym dodatkom jakie oferuje Oculus Rift, takim jak np. karabin, rozgrywka może okazać się niepowtarzalna.

atlas

Niestety Aplikacja pracować będzie jedynie na iPhone 4S oraz nowszych, natomiast współpraca programowa jest możliwa z platformami wyposażonymi w  Windows, Mac lub Linux.

Najniższa suma po jakiej wpłacie można było otrzymać Atlas to 30 dolarów.

Posted in Archiwalne and tagged , , , .