Asystent do gry w golfa czyli DuoTrac

Coach Labs Inc stworzyło urządzenie o nazwie DuoTrac. Urządzenie te jest pierwszym na świecie asystentem, który nie tylko analizuje sposób zamachu kijem, ale także pracę stóp. DuoTrac przeznaczony jest zatem nie tylko dla osób mniej i bardziej doświadczonych w golfie.

duotrac_1

W skład DuoTrac wchodzą cztery sensory, które analizują dane, a następnie przesyłają je do specjalnej aplikacji (dostępnej na Android oraz iOS). Wirtualny trener na żywo wskazuje nam gdzie popełniamy błąd.

duotrac_2

Poszczególne sensory umieszczamy na prawym i lewym bucie, kiju do golfa oraz na ręce, którą wykonujemy zamach. Z danych tych tworzony jest 4 wymiarowy plan widoku. Mówiąc krótko: z danych 4-DVP aplikacja wie, czy wykonujemy uderzenie prawidłowo czy niepoprawnie.

duotrac_3

Twórcy DuoTrac są bliscy zrealizowania swojego celu na Kickstarterze. Na trzy dni przed końcem udało im się zebrać 19 000 z zakładanej kwoty 25 000$. Gotowe urządzenie dostępne będzie od marca 2016 w cenie 179$ (4 sensory + aplikacja).

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/681483588/duotrac-golf-the-fundamental-swing-analyzer/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

duotrac_4

Posted in Archiwalne and tagged , , , .