Android Wear – smatwatch od Google

Świat idzie do przodu, a ludzie żyjący w ciągłym biegu nie zawsze mają czas aby wyciągnąć telefon z kieszeni. Dlatego też od jakiegoś czasu na rynku pojawiają się produkty typu wearables, znanych bądź trochę mniej znanych firm. Tak więc przyszła również kolej na propozycję firmy Google – Android Wear, który będzie wyświetlał użytkownikowi wszystkie przydatne informacje.

Android Wear wybierać będzie ważne informacje, które mogą być potrzebne użytkownikowi w danej chwili, począwszy od nowych wiadomości czy statusów, po informacje o pozostałym czasie podróży, alarmie informującym o potrzebie wyjścia do pracy czy też spalonych kaloriach.

[slideshow_deploy id=’15564′]

Poza tym Android Wear posiadać ma funkcje szybkich odpowiedzi. Chcesz wiedzieć ile kalorii ma awokado? wystarczy powiedzieć „OK Google” i zadać pytanie, a na ekranie zegarka pojawi się odpowiedź. Natomiast same „OK” i podyktowanie odpowiedniej komendy pozwoli  na zamówienie taksówki, wysłanie wiadomości, dokonywanie rezerwacji bądź nastawianie alarmu.

[slideshow_deploy id=’15565′]

Kolejną funkcją jaką ma posiadać smartwach od Google, to możliwość łatwego dbania i monitorowania swojego zdrowia oraz kondycji. Po zainstalowaniu aplikacji fitness, bez zbętnych urządzeń można monitorować w czasie rzeczywistym prędkość, odległość i czas biegu bądź spaceru.

Ostatnią możliwością na jaką oferować ma Android Wear jest sterowanie na odległość innymi urządzeniami, przykładowo możliwa ma być zdalna obsługa telewizora lub odtwarzacza muzyki. Autorzy zachęcają deweloperów to tworzenia dodatkowych aplikacji który wzbogaciłyby możliwości urządzenia. Produkt zostanie oparty na systemie Android pozwalającym na swobodne programowanie aplikacji.

[slideshow_deploy id=’15567′]

Android Wear Android Wear

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , , .