3RDiTEK – dziwna, ubieralna kamerka

Zazwyczaj staram się przedstawiać aktualności w dość obiektywny sposób. Są jednak produkty, które aż się proszą aby skupić na nich większą uwagę. Przykładem jest nietypowa, „ubieralna” kamerka 3RDiTEK.

3RDiTEK (1)

Zakładane na głowę urządzenie, nie jest kolejną wariacją na temat kamerek ekstremalnych. Celem produktu jest nagrywanie każdej chwili naszego życia.

3RDiTEK (3)

Najwięcej do zarzucenia można mieć w kwestii designu. Obok dość efektownych szkiców, widzimy prototyp który wygląda jak… Moon Tiara Czarodziejek z Księżyca. Oczywiście w wersji chińskiej, prosto z bazarku. Taki śliczny diadem, wygląda szczególnie urokliwie w połączeniu z męskim obliczem.

3RDiTEK (2)

Sercem sprzętu jest kamerka HD, której osłona obiektywu, wygląda identycznie jak ta stosowana od lat w azjatyckich tabletach i smartfonach słabej jakości (identyczne stosowała w chociażby nieistniejąca już marka Trak). Podobno pod spodem znajduje się kamera 1080p, rejestrująca obraz z prędkością ponad 30 klatek/s. Urządzenie posiada również mikrofon i slot na karty Micro SD. Całość może komunikować się z urządzeniami mobilnymi, wykorzystując łączność Bluetooth.

3RDiTEK (4)
To „Beautiful and simple” urządzenie wyceniono na 194 dolary w wersji dla najszybszych kupujących. Dotychczas autorzy sprzedali 9 sztuk, osiągając na portalu indiegogo.com, 1% zakładanej kwoty finansowania crowdfundingowego.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .